A MAGYAR RÖGBI FOTÓ- DOKUMENTUM ÉS VIDEÓ GYŰJTEMÉNYE 2004.
a képekre kattintva azok nagyobb és letölthető teljes változata jelenik meg

 

ingyen webstatisztika


2004. január


január 7.
Iskolai tanterv Szövetségi pályázat




január 12.
Női rögbi válogatottak értesítője




A brnói csapat 2004-es tornájának értesítője:




január 18.
Esztergomi városi díjazottak





Nemzeti Sportszövetség támogatási tervezet






január 24.
Nemzeti Sportszövetség támogatások




január 26.
A FIRA hírlevele - 40. szám




január 26.
A FIRA májusi szövetségi főtitkárok számára tartandó megbeszélésének felhívása:





2004. február


február 12.
MRgSz Elnökségi ülés
Jegyzőkönyv:





február 14.
TV műsoron a rögbi




február 17.
Gyolcsos Ferenc beszámolója az utánpótlás éves tevékenységéről




február 19.
TV műsoron a rögbi





február 20.
Első női válogatott mérkőzés meghívója:








2004. március
március 1.
FIRA Flash Info 41.



Női válogatott beharangozók:






március 4. csütörtök
16.00 Székesfehérvár, Köfém sporttelep - első magyarországi válogatott női mérkőzés
Magyarország - Horvátország





március 20.
Arad Zenner - Esztergom 62-5 (42-0) jv.: Adrian Viorel


március 27. szombat

NB
I, 8. forduló
14.00 SZVSE
Battai Bulldogok Bp. Exiles RFC
13.00 kadétok

15.00
Esztergomi Vitézek-Elefántok RSE 22-5 (10-0) jv.: Szujogán Károly


NB II, 8. forduló
14.00
Fehérvár RC-Pécs

Juniorok
13.30
Esztergomi Vitézek-Elefántok RSE 24-0 (7-0)



március 28. vasárnap
NB I, 8. forduló
14.00
Kecskeméti ARC-Szentesi VSC 91-esek


NB II, 8. forduló
14.00
Csömöri út: Budapest Bears - Békéscsaba






2004. április
április 3. szombat
NB
I, 9. forduló
14.00
Szentesi VSC 91-esek- Esztergomi Vitézek RSE
14.00
Fehérvár RC-Battai Bulldogok RC
13.00 Vác:
Elefántok RC- Budapesti Exiles RFC




április 4. vasárnap

NB
II.
14.00 Békéscsabai
Benny Bulls RC-Pécsi Indiánok
14.00
Fehérvár RC II. - Budapesti Medvék



NB
II, 7. forduló. Pécsi Indiánok RFC-Békéscsabai Benny bulls RC, Pécs, 14.


április 10.
15.00 Szabadka: Szerbia-Montanegro – Magyarország 31–3 (12-3) jv.: Holz - osztrák

Húsvéti rögbi Kecskeméten
Széktói stadion 4. pálya: Kecskemét - Hammersmith & Fulham RFC 19-15 (7-10)


Kecskemétiek balról: Dobosi Csaba Mihály (?), Pici, Pogrányi István, Hegedűs Zsolt, Schimó Ferenc “Suttyó”

Mérkőzés utáni csapatkép:

Forás: Németh Krisztián - Kecskemét



április 11. Húsvét vasárnap
Fehérvár - Hammersmith & Fulham RFC 31-19 (12-5)
A fehérvári célvivők: Fenekes Tamás, Lukács János, Wohnsina Gábor, Gáncs Ferenc, Tóth István, Ódor Tamás











április 17. szombat
NB1 10. ford.
14.00 Kecskemét - Esztergom 10-12 (3-0) jv.: Priskin Csaba - Békéscsaba

április 22. csütörtök
BARÁTSÁGOS
MÉRKŐZÉSEK
18.20 Esztergom - Hadleigh - angol 30-10 (15-5) jv.: Magyarovics Gyula
Kecskeméti ARC-Southam (angol) 21-37
Kecskeméti ARC-Purley John Fisher (angol) 18-47



április 24. szombat
NB
1,11. forduló
14.00 Fehérvár RC-Elefántok RC 13-21
13.00 kadétok
15.00
Battai Bulldogok RC-Kecskeméti ARC 44-10
14.00 kadétok
15.00
bor u.: Budapesti Exiles RFC-Szentesi VSC 91-esek - elhalasztva

Az állás: 1. Esztergom 18 pont, 2. Fehérvár 14,3. SZVSE 12,4. Elefántok 8,5. Kecskemét 6,6. Szentes 2
7.
Bp. Exiles 0



Juniorok
15.30 Fehérvár
RC-Elefántok RC


április 25. vasárnap
NB
II.
13.00
Csömöri út: Budapesti Medvék RC-Pécsi Indiánok RFC





2004. május
május 1. szombat
10.00-18.00 Esztergom
Buda-Feast Nemzetközi Rögbitorna
1. Freshfields RFC - Anglia, 2. Hampstead Hungarians RFC - Anglia, 3. Esztergomi Vitézek
4. Deal Wanderers RFC - Anglia 5. Purley John Fisher RFC - Anglia 6. Southam RFC
7. Elefántok RFC
Eredmények:
Esztergom-Deal Wands RFC (angol) 10-3, Southam RFC (angol)—Elefántok 10-5
Freshfields RFC (angol)-Esztergom 29-17, Purley John Fisher RFC-Elefántok 32-5
Esztergom-Purley John Fisher 10-10, Freshfields—Elefántok 20-7, Deal Wands-Elefántok 26-0
Southam-Esztergom 17-7







május 2. vasárnap
NB1,11. forduló
Székesfehérvár - Százhalombatta







május 8. szombat
NB I, 12. forduló
15.00 Esztergomi Vitézek RK - Battai Bulldogok RC 22-14 (10-7) jv.: Lukács Csaba
14.00 kadétok


NB II, 12. forduló
14.00 Békéscsabai Benny Bulls RC—Fehérvár RC


május 9. vasárnap
NB I, 12. forduló
16.00 Kecskeméti ARC - Bp. Exiles RFC





május 22. szombat
Diákolimpia, országos döntő
10.00
Székesfehérvár, Köfém-sporttelep és Vörösmarty Mihály Ipari Szakközépiskola és Kollégium sportpályája
Fiúk

Egyetemi
és főiskolai korosztály:
1.
Szegedi Tudományegyetem, 2. Dunaújvárosi Főiskola, 3. Pécsi Tudományegyetem
Juniorok
I.:1. Vörösmarty M. Szmk. és Szki., Székesfehérvár, 2. Király E. Szki. és Szmk., Vác, 3. Eötvös J. Gimn., Szeged
II.: 1. Géza Fej. Ip. Szakk., Esztergom, 2. Király É. Szki. és Szmk., Vác, 3. Gróf Széchenyi I. Szki., Székesfehérvár
Kadettek: 1. Bolyai J. Ált. Isk. I., Érd, 2. Váci M. Szki., Székesfehérvár, 3. Géza Fej. Ip. Szakk., Esztergom Kölykök: 1,. Bolyai J. Ált. Isk., Érd, 2. Kondoros! Ált. Isk., 3. Babits M. Ált. Jsk., Esztergom
Minik: 1. Bolyai J. Ált. Isk., Érd, 2. Munkácsy M. Alt. Isk., Székesfehérvár, 3. Vasvári P. Ált. Isk., Székesfehérvár

Gyolcsos Ferenc emlékezik - 2022. április:
"Fehérvári Diáktorna 550 fővel.
A gyerekek ekkor két szelet rántott húsos szendvicset kaptak. Meghozták a rántott húsos szendvicseket, hatalmas adagok voltak, az ára sem volt kevés. Ria Mama "hát ez nagyon sok Ferikém ezt nem tudom kifizetni!" 
" Ria kérlek menj át a közeli étterembe és alkudd le. Engem itt jól ismernek mondj bármi rosszat rólam, de ez a pénz bizony sok."
Bevált, Ria Mama jött boldogan - 40% lealkudott.
" Mit mondtál nekik Ria, hogy ennyit engedtek?"
"Csak annyit, hogy ezt a te hibád Ferikém és még azt is mondtam, hogy hülyeséget csináltál, többet nem vonlak be a munkába"
Dehogy nem vont be a munkába.
"







Valletta, 2500 néző
La Valetta: Málta – Magyarország 35-27 (25-3) Jv.: Andersson (svéd)
MAGYARORSZÁG:
Heckel 5, Szabó, Tóth, Deli 5, Madarász, Suiogan 5, Koller, Szőlősi, Pfeiffer, Beck, Odor, Simon, Molnár J., Fekete, Nett 12. Cs: Pásztor, Kendi, Hegedűs, Molnár T., Juhász
Szövetségi kapitány: Neuzer András




május 29. szombat
NB
1,13. forduló
14.00
Fehérvár RC-Esztergomi Vitézek RSE 27-24 (24-24) jv.: Steigerwald Alajos - Budapest
13.00 kadétok

15.00 Battai Bulldogok RC-Szentesi VSC 91-esek
16.00 Vác:
Elefántok RC-Kecskeméti ARC
15.00 kadétok


Juniorok, 13. forduló
15.30 Fehérvár RC-Esztergomi Vitézek RSE
17.30 Elefántok RC-Kecskeméti ARC



Európa-bajnoki
selejtező (U17)
Csoportmérkőzések, Szerbia-Montenegró
Magyarország-Szerbia-Montenegró
35-10
Magyarország-Svájc 19-6
Magyarország-Ausztria 7-3
A végeredmény: 1. Magyarország, 2. Svájc, 3. Szerbia-Montenegró, 4. Ausztria.
A
magyar válogatott bejutott a 2005-ös Európa-bajnokság mezőnyébe.
A
válogatott tagjai: Pluhár Dániel, Baranyi Róbert, Virovecz Balázs, Imre Ferenc, Soós Dániel Tibor, Beke Roland, Csont László, Réfi Antal, Simon Gábor, Kenesei Dániel, Nagy Zsolt, Szabó István, Szalontai Bence, Bartus Gábor, Károly Ferenc, Lucza Kornél, Bercsényi Dániel, Belencsák Ferenc, Gyurcsik Achilles, Balogh Gergő, Baglyos Szabolcs, Tuba Gergő, Németh Zoltán
Szövetségi kapitány: Gyolcsos Ferenc
Edző: Tóth Sándor




2004. június
június 6. vasárnap
NB1 14. ford.
15.00 Chinoin pálya: Bp Exiles - Esztergom 3-50 (3-28) jv.: Steigerwald Alajos - Budapest
Elefántok RC-Battai Bulldogok RC 15-7
Kecskeméti ARC-Fehérvár RC 22-17

A végeredmény: 1. Esztergom 22 pont, 2. Fehérvár 16, 3. SZVSE 14, 4. Elefántok 12, 5. Kecskemét 10
6. Bp. Exiles 4, 7. Szentes -2 (büntetőpontokkal)




június 12. szombat
16.00 Puskás-stadion, déli atlétikai edzőpálya
Gatorade
Hungary Sevens, nemzetközi hetes torna - Budapest 7s



június 13. vasárnap
16.00 Puskás-stadion, déli atlétikai edzőpálya
Gatorade
Hungary Sevens, nemzetközi hetes torna - Budapest 7s

1. Szerbia-Montenegro, 2. Bp Exiles, 3. Románia, 4. Horvath Legends, 5. Esztergom, 6.Magyar Válogatott
Mérkőzések:
Esztergom - Románia 0-17
Esztergom - Horváth Legend 0-21
Esztergom - Magyar Válogatott 12-0




2004.06.14. Fehérvár svájci túra - FTV 166MByte 
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.




Felnőtt:

? Spanyolország – Magyarország 63–9



2004. július




2004. augusztus



2004. szeptember
szeptember 4. szombat
NB1 1. ford.
Esztergom - Exiles 71- 10 (31-3) jv.: Jánosi Attila - Budapest



szeptember 11. szombat
NB
1.1. forduló
15.00
25 éves a Kecskeméti Rögbi Klub - "Nagy Laci" Jótékonysági Rögbi Mérkőzés és
Kecskeméti
ARC-Esztergomi Vitézek RSE
14.00 kadétok 0-26
13.00 juniorok 12-17

15.00
Bp. Exiles RFC - Fehérvári RC, Tábor u., 15.
16.00 Ele
fántok RSE-SZVSE Battai Bulldogok RK, Vác, 16.



szeptember 12. vasárnap
N
B II, 1. forduló
14.00 Esztergomi Vitézek RSE II. - Szentesi 91-esek VSC, 14.
14.00
Gyöngyös-Békéscsaba Benny Bulls, 14.
16.00
Budapesti Medvék RC-Szegedi Rugby Club


szeptember 18. szombat
NB I, 2. forduló
14.00 Pécsi Indiánok - Elefántok RSE 3-45
16.00
Fehérvári Vadkanok RK-Battai Bulldogok RK 7-35
15.00 kadétok

Az állás: 1. Esztergom 4 (107-10), 2. Elefántok 4 (50-3), 3. Százhalombatta 2 (35-12), 4. Bp. Exiles 2 (35-83), 5. Kecskemét (0-36,1 mérkőzés), 6. Fehérvár 0 (19-60), 7. Pécs 0(3-45,1)

Esztergom - Gyöngyös edzőmérkőzés 79-7 (46-0) jv.: Magyarovics Gyula



szeptember 19. vasárnap

NB
II, 2. forduló
14.00
Esztergomi Vitézek RSE - Gyöngyösi Farkasok RC
16.00
Békéscsabai Benny Bulls-Szegedi RC




szeptember 25. szombat
NB
I.
14.00 Esztergomi
Vitézek RSE-Fehérvár RK elmaradt - a fehérváriak csak 2 játékossal érkeztek, eredmény 26-0 a helyieknek
15.30 kadétok 5-10 (0-10)
15.00
Battai Bulldogok RK-Pécsi Indiánok RFC

NB II.
14.00 Szentesi
91 -esek VSC-Budapesti Medvék RC, Szentes, 14.

Juniorok
15.30
Esztergomi Vitézek RSE-Fehérvár RK 20-0 (10-0)



szeptember 25. vasárnap
NB
I.
14.30
Chinoin-sporttelep: Budapesti Exiles RFC-Kecskeméti ARC




2004. október
október 2. szombat
NB
I.
15.00 Vác: Elefántok
RSE-Kecskeméti ARC, Vác, 15.
15.00
Battai Bulldogok RK-Esztergomi Vitézek RSE 7-27 (7-13) jv.: Töröcsik Sándor - Szentes
14.00 kadétok 10-7 (5-0)

NB II, 4. forduló
13.30 Vác:
Budapesti Medvék RC-Békéscsabai Benny Bulls
13.30.
Kadetfek. Battai Bulldogok RK-Esztergomi Vitézek RSE, Százhalombatta, 14.


október 3. vasárnap
NB
I.
14.00 Pécsi
Indiánok RFC - Fehérvár RK

NB II.
13.00 Szentesi
91-esek VSC-Gyöngyösi Farkasok, Szentes, 13.
13.00
Szegedi RC-Esztergomi Vitézek RSE



október 9. szombat
NB
I. 5. ford.
14.00 Kecskeméti
ARC—Battai Bulldogok RK
15.00
Esztergomi Vitézek RSE-Pécsi Indiánok RFC


NB II.
13.00
Esztergomi Vitézek RSE-Békéscsabai Benny Bulls 34-14 (20-0)
14.00
Szentesi 91- esek VSC-Szegedi RC
NB1
15.00 Esztergom - Pécs 87-7 (34-0) jv.: Priskin Csaba - Békéscsaba


U20-as
FIRA-AER Európa-bajnoki csoportmérkőzés, Gdansk, Sopot (Lengyelország)
1.
forduló: Lengyelország A-Magyarország 114-3
2. forduló: Lengyelország B-Magyarország 39-19
Helyosztó: Hollandia—Magyarország 25-20
A végeredmény: 1. Lengyelország A, 2. Moldova, 3. Litvánia, 4. Csehország, 5. Svájc, 6. Hollandia,
7.
Magyarország
A
magyar válogatott tagjai: Axt Róbert. Belencsák Ádám, Békefi István, Bozsóki Zsolt, Brinyiczki András, Dobi József, Gódor András, Helembai Árpád, Kamarics Viktor, Koór Béla, Máté Zoltán, Molnár Tamás, Nagy Gergő, Németh Krisztián, Reisz Dániel, Simon István, Szitás Ádám, Tolnai István, Tóth Ádám, Tóth Richard, Vass Szabolcs, Virovecz Balázs. Szövetségi kapitány: Suiogan Károly


október 10. vasárnap
15.30 Budapest, Tábor u.:
Nemzetközi
felkészülési mérkőzés: Magyarország-Kanada




október 16. szombat
NB1
14.00 Vác: Elefántok - Esztergom 6-8 (3-3) jv.: Steigerwald Alajos - Budapest
Juniorok: 0-44 (0-24) jv.: Steigerwald Alajos - Budapest

október 17. vasárnap
NB2
14.00 Bp Medvék - Esztergom 2


október 23. szombat
15.00 Világbajnoki előselejtező, Esztergom, Vasas pálya
Magyarország - Andorra 16–29
MAGYARORSZÁG: Heckel, Suiogan, Tóth, Dinkó, Deli, Donaldson, Koller, Szőlősi, Pfeiffer, Matthew 11, Márk, Odor, Molnár 5, Kendi, Howard. Cs Varga, Lakatos, Dembitz
Szövetség kapitány: Michael Cowan



október 30. szombat
Vác, Magyar Köztársaság Kupa
Döntő: Esztergom - Fehérvár 26-17 (14-5) jv.: Mézes Bálint
További eredmények:
Esztergom - Százhalombatta 58-0
Esztergom - Békéscsaba 42-0
Elődöntő:
Esztergom - Dunaújvárosi Szomjas Tevék 32-0



2004. november
november 6. szombat
ENC Mérkőzés
Ljubljana: Szlovénia - Magyarország 41-0 (22-0)


november 13. szombat
Bajnokok Tornája
Bécs: RC Wien - Esztergom 30-31 (24-5) jv.: Christian Johns - skót


NB
I.
13.00 Szabadidőközpont: Kecskeméti
ARC-Pécsi Indiánok jv.: Törőcsik Sándor - Szentes
Forrás: Nemes Csaba - Pécs 2022.

Boros András fázik:

Forrás: Nemes Csaba - Pécs 2022.

13.00
Battai Bulldogok RK-Bp. Exiles RFC
14.00
Fehérvári RK-Elefántok RS

Juniorok
15.30
Fehérvári RK-Elefántok RSE

november 27. szombat
Madrid, 7000 néző
SPANYOL0RSZÁG-MAGYARORSZÁG
63-9 (31-3)
Magyarország: Tóth, Heckel, Szabó, Vinkó, Mark, Suiogan, Qonaldson, Szőlősi, Pfeiffer, Bíró, Varga, Odor, Molnár T„ Howard, Mett 9, Cs: Juhász, Lakatos, Jégaszabó, Madarász
Szövetségi kapitány: Michael Cowan





2004. december


Az év játékosa: Suiogan Károly - Esztergom

This is the content for Layout Figure Tag
This is the caption for Layout Figure Tag